تبلیغات
بیشتر بدانیم - تجمع دانشجویان دانشگاه تهران در 16 آذر 88 روز دانشجو + عکس
بیشتر بدانیم
بیشتر بدانیم تا بهتر زندگی کنیم

تبادل لینک

چنانچه وبلاگ یا وبسایت ارزشی دارید و مایل به تبادل لینک هستید، بعد از لینک کردن سایت ما با نام "سربازان بی ادعا" و به آدرس sarbazan.ir لینک خود را در قسمت پایین ثبت نمایید. 

 • ?ارسال لینک به سایت سربازان بی ادعا 


  آرشیو

  لینکستان

  صفحات جانبی

  ← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه:
  • بازدید ماه قبل:
  • تعداد نویسندگان:
  • تعداد کل پستها:
  • آخرین بازدید:
  • آخرین بروز رسانی: li>
 • تجمع دانشجویان دانشگاه تهران در 16 آذر 88 روز دانشجو + عکس

  تجمع دانشجویان در دانشگاه تهران؛
  سبزهایی كه فحش می‌دادند و فرار می‌كردند

  جمع زیادی از دانشجویان ولایی و تعدادی از حامیان موسوی امروز دوشنبه 16 آذر همزمان با روز دانشجو تجمعاتی را در این دانشگاه برگزار كردند.

   5487  5487 5487 5487 5487  5487 5487 5487 5487

  متن کامل گزارش و عکسهای مربوطه در ادامه مطلب...

   5487 5487

   5487
  به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس، از ساعت 11:30 امروز دوشنبه 16 آذر برنامه‌های روز دانشجو در دانشگاه تهران به صورت پرشكوه برگزار شد.
  جمع زیادی از دانشجویان ولایی از ساعات اولیه آغاز این مراسم با تجمع در مقابل دانشكده فنی و با سردادن شعارهایی نظیر "مرگ بر آمریكا "، "مرگ بر اسرائیل "، "مرگ بر منافق "، "دانشجو بیدار است، از آمریكا بیزار است "، به سمت مسجد دانشگاه تهران حركت كرده و آماده اقامه نماز جماعت ظهر و عصر شدند.
  پس از حضور دانشجویان ولایی در مسجد دانشگاه عده‌ای از حامیان موسوی در چهارراه دانشگاه تهران بین مسجد و درب 16 آذر تجمعی را تشكیل داده و شعارهایی را به نفع موسوی سر می‌دادند و در این بین تعداد دیگری از دانشجویان ولایی كه عازم مسجد بودند، با عبور از مقابل آنها شعار "موسوی دروغگو تاریخ تولدت كو "، "مرگ بر مزدور ماهواره‌ای " و "مرگ بر منافق " سر دادند.
  حامیان موسوی سپس با استفاده از خلأ حضور دانشجویان ولایی كه در مسجد دانشگاه در حال اقامه نماز بودند، در مقابل درب دانشكده فنی حاضر شده و شعارهای "موسوی زنده باد، كروبی پاینده باد "، و ... را سر دادند. اما پس از اقامه نماز دانشجویان این افراد در حالی كه شعارهای "انگلیس حیا كن، كروبی را رها كن "، "سبز هرز بی‌ریشه، مخالف اندیشه "، "مرگ بر مزدور آمریكایی " به سمت درب دانشكده فنی حركت كردند و پس از رسیدن مقابل درب دانشكده فنی به علت تعداد زدیاد خود توانستند حامیان موسوی را با ایجاد یك نیم‌دایره در محاصره قرار دهند.
  شعارهای متقابل دو طرف مانند شعارهای "مرگ بر منافق "، "بازیچه حیا كن بادكنك را رها كن " و ... از سوی دانشجویان ولایی و شعارهای "یا حسین میرحسین "، و شعارهای ضد دولت از سوی حامیان موسوی به مدت 15 دقیقه ادامه داشت تا اینكه دانشجویان ولایی با حركت به سمت درب دانشكده و روی پله‌ها توانستند حامیان موسوی را كنار زده و آنجا را به محل ادامه برنامه خود تبدیل كنند.
  این دانشجویان پس از كنار زدن حامیان موسوی از مقابل درب دانشكده فنی شعارهای "با یا حسین اول دانشگاه را گرفتیم " سرمی‌دادند.
  در این میان برخی حامیان موسوی نیز به سمت درگیری و اهانت به دانشجویان ولایی رفتند كه با شعارهای "توپ تانك اهانت دیگر اثر ندارد " و ... روبرو شدند.
  پس از قدرت‌نمایی و حضور دانشجویان ولایی در مقابل دانشكده فنی، حامیان موسوی كه با شعارهای "مرگ بر منافق " و "مزدور آمریكایی از شهدا حیا كن " از مقابل درب دانشكده فنی بدرقه می‌شدند، با خواندن سرودی علیه محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور به سمت سردر دانشگاه حركت كردند و در راه شعارهایی را علیه نهادهای انقلابی مانند بسیج سر دادند.
  در پی این اقدام حامیان موسوی، دانشجویان ولایی نیز كه تعداد آنها چندین برابر حامیان موسوی بود، با سردادن شعارهای "خونی كه در رگ ماست هدیه به رهبر ماست "، "موسوی، اسرائیل، پیوندتان مبارك "، "الله اكبر "، "مرگ بر ضد ولایت فقیه "، "آمریكا حیا كن سبز ما را رها كن "، "علمدار ولایت دانشجویان فدایت " و ... به سمت سردر اصلی دانشگاه تهران حركت كردند.
  این دانشجویان ولایی در واكنش به استفاده فراوان حامیان موسوی از نقاب‌های سفید و سبز، شعارهای "نقاب‌دار! دانشجویی یا اشرار " و همچنین در واكنش به هو كردن‌های حامیان موسوی شعار "آزادی اندیشه با هو كردن نمی‌شه " سر می‌دادند.
  در این بین درگیری‌های محدودی نیز بین دو طرف رخ می‌داد كه دانشجویان ولایی با گوشزد این نكته كه حامیان موسوی به دنبال درگیری و سوء استفاده از این موضوع برای به التهاب كشاندن دانشگاه و كشور هستند، از درگیری خودداری می‌كردند.
  حامیان موسوی همچنین در واكنش به شعار "مرگ بر آمریكا " دانشجویان ولایی، شعار "مرگ بر روسیه " را مطرح می‌كردند.
  تعدادی از حامیان موسوی عكس‌هایی از فرد زنده‌ای به نام ترانه موسوی كه پیش از این ادعاهای موسوی در مورد به قتل رسیدن وی برای این طیف محرز شده بود، نیز در دست داشتند كه روی آن عبارت "شهید ترانه موسوی " نقش بسته بود كه همین امر موجب می شد كه دانشجویان حاضر در این تجمع با حالت تمسخر به آنان یادآوری كنند كه این فرد زنده است.
  پس از حضور دو گروه در مقابل درب اصلی دانشگاه تهران، كشمكش پرچم‌هایی كه در دست دانشجویان ولایی قرار داشت، با پارچه‌های سبز حامیان موسوی برای دقایقی ادامه داشت تا اینكه یكی از دانشجویان ولایی با بالارفتن از یكی از داربست‌های مقابل درب دانشگاه تهران پرچم ایران را به اهتزاز درآورده و آن را به چرخش درآورد كه این اقدام با عكس‌العمل یكی از حامیان موسوی روبرو شد كه وی نیز با بالارفتن از این داربست قصد داشت دانشجوی حامل پرچم را پایین بیاندازد اما دعوای حدودا 2 دقیقه‌ای این دو در نهایت با پیروزی دانشجوی حامل پرچم به پایان رسید اما حامیان موسوی در این بین پس از شكست فرد همفكر خود شروع به اهانت و سردادن فحش‌های نظیر حرامزاده به دانشجوی حامل پرچم كردند كه با واكنش و تذكر دانشجویان ولایی روبرو شد.
  پس از این كشمكش‌ها، دانشجویان ولایی با سردادن شعارهایی نظیر "حزب فقط حزب علی رهبر فقط سیدعلی " و "حزب فقط حزب علی سبز فقط سبز نبی " و همچنین شعار "سبز ما را دزدیدن، دارن باهاش پز می‌دن "، "همت اگر زنده بود، منافقو كشته بود "، "هیهات من‌الذله "، "حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست "، "منافق نقابدار، دانشجویی یا اشرار "، "نخست‌وزیر امام برگرد به خط امام " و فریاد "ماشاءالله حزب‌الله " به سمت چهارراه داخل دانشگاه تهران واقع در بین مسجد دانشگاه و درب 16 آذر حركت كردند.
  در این بین حامیان موسوی نیز به سمت درب قدس حركت كرده و آنجا با نشستن روی زمین شعارهایی علیه دولت و رئیس‌جمهور سر دادند.
  حامیان موسوی همچنین با هیاهو و سوت و كف شعارهایی علیه دانشجویان ولایی تجمع كننده سرمی‌دادند و دانشجویان ولایی نیز با حضور در مقابل آنها این افراد را احاطه كرده و حامیان موسوی بین درب قدس دانشگاه تهران و این دانشجویان حبس شدند.
  پس از دقایقی سردادن شعارهای دو گروه علیه یكدیگر، حامیان موسوی از جای خود بلند شده و با شعارهای تحریك‌آمیز به سمت دانشجویان حركت كردند و این دانشجویان با تذكر مجدد این نكته كه "حامیان موسوی به دنبال درگیری هستند و ما نباید درگیر شویم " راه را برای آنها باز كردند.
  در این بین جمعیتی حدود 4 هزار نفر از دانشجویان ولایی به سمت سردر دانشگاه تهران با سردادن شعارهای همیشگی مرگ بر آمریكا،‌مرگ بر اسرائیل و مرگ بر منافق حركت كردند.
  اما حامیان موسوی كه پس از بازشدن راه برای آنها از سوی دانشجویان ولایی توانستند به سمت مسجد دانشگاه تهران حركت كنند در راه شعارهای بسیار تند و اهانت آمیزی را علیه این دانشجویان سر دادند كه برای حفظ حرمت قلم از ذكر آن خودداری می‌شود.
  در مقابل؛ دانشجویان ولایی نیز شعارهای "دانشجو بیدار است، از آمریكا بیزار است "، "موسوی، اوباما پیوندتان مبارك " و "موسوی، رجوی پیوندتان مبارك " سر دادند.
  در این بین حامیان موسوی با استفاده از خلأ‌ حضور دانشجویان ولایی در مقابل درب دانشكده فنی و از آنجا كه این دانشجویان ولایی در سر در اصلی دانشگاه تهران حضور داشتند، توانستند مجددا در مقابل درب دانشكده فنی تجمع كنند.
  این حامیان موسوی پس از حضور در مقابل دانشكده فنی مجددا شعارهایی علیه نهادهایی همچون بسیج سردادند.
  این افراد همچنین پلاكاردهایی در دست داشتند كه بر روی آن عبارت "بنا به اعلام انجمن، اعتراض‌ها تا 3 روز ادامه دارد " در دست داشتند. برخی اعضای انجمن اسلامی نیز برای دقایقی در میان جمعیت دیده می‌شدند كه از آن جمله می‌توان به محمدحسین صدرایی دبیر انجمن اسلامی دانشگاه تهران و علوم پزشكی تهران اشاره كرد. این انجمن چندی پیش به دیدار هاشمی رفسنجانی رفته بود.
  اما دانشجویان ولایی پس از اطلاع از حضور حامیان موسوی در مقابل دانشكده فنی مجددا به سمت این مكان حركت كردند تا بار دیگر این محل را از آن خود كنند كه در پی آن و پس از حضور گسترده دانشجویان ولایی در مقابل دانشكده فنی، حامیان موسوی بطری‌های آب و همچنین سنگ به سمت آنها پرتاب كردند.
  حامیان موسوی روبان سبز بزرگی را نیز بر روی دست‌های خود داشتند كه آن را از پنجره طبقه دوم دانشكده فنی آویزان و به یكی از درخت‌های مقابل این دانشكده بسته بودند كه این روبان توسط یكی از دانشجویان پاره شد.
  حدود 20 دقیقه شعارهای دو طرف علیه یكدیگر جریان داشت تا اینكه دانشجویان ولایی كه این بار تعدادشان به حدود 10 هزار نفر می‌رسید مجددا به سمت حامیان موسوی كه تعدادشان حدود هزار نفر بود حركت كرده و در مدت زمانی كمتر از یك دقیقه با فریادهای الله اكبر توانستند بار دیگر این مكان را از آن خود كنند. اما حامیان موسوی كه تعدادی از آنها در درون دانشكده حضور داشتند پس از حضور دانشجویان ولایی در مقابل دانشكده شیشه‌های این دانشكده را شكستند تا خرده‌شیشه‌ها بر روی سر دانشجویان حاضر در این محل بریزد كه همین امر موجب شد 5 نفر از دانشجویان حاضر در محل به طور سطحی مجروح شوند.
  حامیان موسوی كه پس از حضور دانشجویان ولایی در مقابل دانشكده فنی دوان دوان به سمت ضلع شمالی دانشگاه حركت می‌كردند، پس از حضور در مقابل دانشكده داروسازی و با بالارفتن از پله‌های مقابل این دانشكده، شعار بسیار زشت، توهین‌آمیز و تحریك‌كننده‌ای را سر دادند كه موجب شد دانشجویان حاضر در مقابل دانشكده فنی به سمت آنها یورش ببرند. هر چند حامیان موسوی با مشاهده حركت گسترده دانشجویان ولایی به سمت خود، پا به فرار گذاشتند اما لیدرهای دانشجویان ولایی تجمع‌كننده نیز با تكرار این نكته كه حامیان موسوی چنین شعارهای زشتی را سر می‌دهند تا درگیری رخ دهد، مجددا دانشجویان را به آرامش فرا خواندند. با این حال چیزی شبیه به تعقیب و گریز از سوی این دو گروه در جریان بود تا اینكه حامیان موسوی با فرار از میان دانشكده پزشكی و دور زدن این محل به سمت دانشكده علوم دانشگاه تهران حركت كرد.
  پس از حضور در مقابل دانشكده علوم حامیان موسوی مجددا به سمت دانشجویان كلوخ و سنگ پرتاب می‌كردند كه همچنان بدون واكنش متقابل از سوی دانشجویان ولایی روبرو شد.
  دانشجویان ولایی سپس در ساعات عصر با سردادن سرود كجائید ای شهیدان خدایی، به سمت مزار شهدای این دانشگاه حركت كردند و پس از قرائت فاتحه، خواندن دعای سلامتی امام زمان(عج) و مراسم سینه‌زنی تجمع خود را به پایان رساندند.
  حامیان موسوی نیز پیش از پایان تجمع دانشجویان ولایی از مقابل دانشكده علوم دانشگاه تهران متفرق شدند.
  اما تعدادی از اعضای انجمن اسلامی دانشكده حقوق دانشگاه تهران سعی داشتند تجمعی را نیز در مقابل این دانشكده برپا كنند كه موفق به این كار نشدند.
  اینگونه اقدامات اعضای انجمن اسلامی دانشكده‌ها و انجمن اسلامی دانشگاه تهران كه چندی پیش با هاشمی رفسنجانی دیدار داشتند، در حالی است كه این افراد همواره با وجود موجود بودن عكس‌های حضورشان در تجمعات غیرقانونی، بر مبرا بودن خود از هرگونه اقدام تأكید می‌كنند.
   5487
   5487

  عکسهای 16 آذر 5487 88 روز دانشجو - تجمع دانشجویان ولایی دانشگاه تهران
   5487

  مراسم 16 آذر در دانشگاه تهران

   5487
  عکسهای 16 آذر 5487 88 روز دانشجو - تجمع دانشجویان ولایی دانشگاه تهران
   5487

  مراسم 16 آذر در دانشگاه تهران

   5487
  عکسهای 16 آذر 5487 88 روز دانشجو - تجمع دانشجویان ولایی دانشگاه تهران
   5487
   5487

  مراسم 16 آذر در دانشگاه تهران

   5487
  عکسهای 16 آذر 5487 88 روز دانشجو - تجمع دانشجویان ولایی دانشگاه تهران
   5487

  مراسم 16 آذر در دانشگاه تهران

   5487
  عکسهای 16 آذر 5487 88 روز دانشجو - تجمع دانشجویان ولایی دانشگاه تهران
   5487

  مراسم 16 آذر در دانشگاه تهران

   5487
   5487
  عکسهای 16 آذر 5487 88 روز دانشجو - تجمع دانشجویان ولایی دانشگاه تهران
   5487
   5487

  مراسم 16 آذر در دانشگاه تهران

   5487
   5487
  عکسهای 16 آذر 5487 88 روز دانشجو - تجمع دانشجویان ولایی دانشگاه تهران
   5487
   5487

  مراسم 16 آذر در دانشگاه تهران

   5487
   5487
  عکسهای 16 آذر 5487 88 روز دانشجو - تجمع دانشجویان ولایی دانشگاه تهران
   5487

  مراسم 16 آذر در دانشگاه تهران

   5487
  عکسهای 16 آذر 5487 88 روز دانشجو - تجمع دانشجویان ولایی دانشگاه تهران
   5487

  مراسم 16 آذر در دانشگاه تهران

   5487
  عکسهای 16 آذر 5487 88 روز دانشجو - تجمع دانشجویان ولایی دانشگاه تهران
   5487
   5487
   5487
   5487

  مراسم 16 آذر در دانشگاه تهران

   5487
  عکسهای 16 آذر 5487 88 روز دانشجو - تجمع دانشجویان ولایی دانشگاه تهران
   5487
   5487
   5487

  مراسم 16 آذر در دانشگاه تهران

  درباره وبلاگ

  افرادی كه حاضر نیستند قانون و رأی اكثریت را قبول كنند و نقطه قوتی همچون انتخابات افتخارآفرین چهل میلیونی را تبدیل به نقطه ضعف می‌كنند صلاحیت حضور در چارچوب نظام اسلامی را از دست می‌دهند كه از دست داده‌اند.

  بیانات مقام معظم رهبری در جمع اعضای مجلس خبرگان
  6 اسفند 88
  مدیر وبلاگ: سجاد

  آخرین پست ها

  جستجو

  نویسندگان