تبلیغات
بیشتر بدانیم - واکنش آیت الله خاتمی به توهین به امام خمینی (ره) در 16 آذر
بیشتر بدانیم
بیشتر بدانیم تا بهتر زندگی کنیم

تبادل لینک

چنانچه وبلاگ یا وبسایت ارزشی دارید و مایل به تبادل لینک هستید، بعد از لینک کردن سایت ما با نام "سربازان بی ادعا" و به آدرس sarbazan.ir لینک خود را در قسمت پایین ثبت نمایید. 

 • ?ارسال لینک به سایت سربازان بی ادعا 


  آرشیو

  لینکستان

  صفحات جانبی

  ← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه:
  • بازدید ماه قبل:
  • تعداد نویسندگان:
  • تعداد کل پستها:
  • آخرین بازدید:
  • آخرین بروز رسانی: li>
 • واکنش آیت الله خاتمی به توهین به امام خمینی (ره) در 16 آذر

  آیت الله خاتمی:
  ناهمراهان با امام از موسسه تنظیم نشر آثار امام تصفیه شوند

  خبرگزاری فارس: آیت‌الله خاتمی در آغاز درس خارج امروز خود با طرح این سئوال كه فلسفه وجودی موسسه عریض و طویل حفظ و نشر آثار امام چیست، از عملكرد این موسسه در حوادث بعد از انتخابات به شدت انتقاد كرد.


   5487

  به گزارش خبرنگار "سرویس فضای مجازی " خبرگزاری فارس، رسا نوشت؛ آیت‌الله سید احمد خاتمی صبح امروز در درس خود كه با حضور طلاب و روحانیون در مدرسه امام خمینی (ره) مدرسه فیضیه برگزار شد طی سخنانی به تحلیل و بررسی حوادث پس از انتخابات پرداخت و گفت: به نظر می رسد در برخی مقاطع حرف نزدن هم برای گوینده و هم برای شنونده كه آن را نشنود، گناه است.
  وی تاكید كرد: در زمان انتخابات دو نفر مناظره كردند و به یك شخصی اهانت شد كه ای كاش این مناظرات به این نحو صورت نمی گرفت اما در طی این مناظره بیانیه های متعددی صادر شد كه روحانیت آسیب دید، اما متاسفانه ما در این حوادث دیدیم كه شخص مقام معظم رهبری مورد هجمه قرار گرفت ولی هیچ محكومیتی و بیانیه ای مشاهده نكردیم.
  استاد حوزه علمیه قم تصریح كرد: آنها كه یقه می دراندند به این كه به یك روحانی توهین شده است اینجا این همه اهانت را می شنوند و می بینند اما فریاد بر نمی آورند، این اسمش غربت است.
  آیت الله خاتمی با بیان اینكه غربت در اوج، گزنده ترین غربت ها است بیان داشت: ما در زمان حضرت امام شاهد بودیم وقتی ایشان به موضوعی اشاره می كردند حوزه به پا می خواست اما متاسفانه در حوادث پس از انتخابات رهبری با صراحت مطالب را بیان می كند اما متاسفانه كك بعضی ها هم نمی گزد.
  امام جمعه موقت تهران با اشاره به دیدار فردای جمعی از طلاب و روحانیون با مقام معظم رهبری افزود: حضور علما و طلاب در این دیدار بیعت با مقام معظم رهبری است و بنده هم در این مراسم شركت خواهم كرد.
  استاد حوزه علمیه قم در ادامه با محكوم كردن اهانت به حضرت امام (ره) گفت: در این موضوع چندین نكته قابل بحث است اول اینكه در این كه به حضرت امام (ره) اهانت شده و عكس ایشان را پاره كرده اند هیچ جای انكاری وجود ندارد، اما متاسفانه موسسه تنظیم نشر آثار امام كه باید مدافع حرمت امام باشد بیانیه داده اند كه اصلا اهانتی به امام نشده است.
  وی با انتقاد از عكس العمل این موسسه در قبال اهانت صورت گرفته به بنیانگذار كبیر انقلاب بیان داشت: در متن این بیانیه آمده است هیچ یك از رسانه های خارجی چنین مطلبی را انعكاس نداده اند و این اشتباه تنها مخصوص صدا و سیمای جمهوری اسلامی است.
  آیت الله خاتمی یاد آور شد: بنده از این موسسه تعجب می كنم كه چه طور این جور خلاف می نویسند هفت شبكه خارجی از جمله العربیه مكررا این قضیه را پخش كرد شما چطور می گویید فقط صدا و سیما پخش كرده است.
  استاد حوزه علمیه قم اضافه كرد: حال كه همه شبكه های خارجی اهانت صورت گرفته به حضرت امام را پخش كرده اند و باید این موسسه در خط مقدم دفاع از امام باشد متاسفانه به جای این كه هتاكان را محكوم كنند صدا و سیما را محكوم كرده اند كه این موضوع عجیب است.
  وی بیان داشت: مگر موسسه نشر حامی آرمان های امام نیست، پس چرا در حوادث پس از انتخابات از آرمان های ایشان دفاع نمی كند، مگر امام نفرمود جمهوری اسلامی نه یك كلمه كم و نه یك كلمه بیشتر ، چطور این موسسه در قبال شعار های انحرافی روز قدس و 16 آذر موضع نمی گیرد.
  استاد حوزه علمیه قم با طرح این سئوال كه فلسفه وجودی این موسسه عریض و طویل چیست از عملكرد این موسسه در حوادث بعد از انتخابات به شدت انتقاد كرد و گفت: مگر آرمان امام، آرمان فلسطین نبود؟ آرمان فلسطین را امام احیا كرد چرا موسسه تنظیم نشر در قبال شعار نه غزه نه لبنان كه یك شعار صهیونیستی بود موضع نگرفت و حالا كه صدا و سیما در حمایت از امام راحل به میدان آمده به جای اینكه هتاكان را محكوم كنند رسانه ملی را محكوم می نمایند.
  وی تاكید كرد: بنده از آقای سید حسن خمینی به جد می خواهم كه نا همراهان با امام را از این موسسه تصفیه كند.
  آیت الله خاتمی عنوان كرد: موسسه ای كه همه حیثیت آن از امام است در حوادث پس از انتخابات بد عمل كرد، اگر به رهبری اهانت شود جای ناراحتی ندارد؟
  وی اضافه كرد: آیا برای شما اهانت به مقام معظم رهبری قابل تحمل است؟ چرا محكوم نمی كنید.
  امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینكه ما این حوادث را مقطعی ندانسته و زنجیره ای می بینیم اظهار داشت: بذر حوادث پس از انتخابات قبل از انتخابات نشانده شد.
  وی تاكید كرد: آنها از قبل برنامه ریزی كرده بودند كه اگر در انتخابات پیروز شدند علیه رهبری شمشیر از رو بكشند چونانكه كه در تظاهرات 25 خرداد نیز یكی از سران فتنه گفته بود اگر رهبری همه این تظاهرات را ببیند عقب نشینی می كند.
  وی بیان داشت: آنها گفته بودند اگر پیروز شدیم فتیله ولایت فقیه را به زیر می كشیم.
  آیت الله خاتمی ادامه داد: یكی از سران فتنه به ژاك شیراك گفته بود مشكل شما ولایت فقیه و رهبری است واِلّا ما اهل تغییریم.
  وی همچنین با اشاره به برنامه های آنان جهت پیروز نشدن در انتخابات نیز گفت: آنها با یك برنامه ریزی كاملا حساب شده جلو آمدند.
  امام جمعه تهران با اشاره به اینكه آنچه آنها در پی آن هستند این است كه تنها پوسته ای از جمهوری اسلامی باقی باشد گفت: آنها جمهوری اسلامی ای را می خواهند كه از محتوای اسلامی خالی باشد، دنبال جمهوری اسلامی ای هستند كه درراس آن ولایت فقیه، شورای نگهبان نظارت استصوابی و ... نباشد، تا افرادی بتوانند بیایند در بدنه كشور و مملكت را دو دستی تقدیم آمریكا و ... نمایند.
  استاد درس خارج حوزه علمیه قم گفت: آنها در پی جمهوری اسلامی ای هستند كه اصول لیبرالیسم و سكولاریسم جای اصول اسلامی را بگیرد.
  وی با اشاره به اهداف جنگ نرم اظهار داشت: جنگ نرمی كه این ها دارند دنبال می كنند در پی ایجاد چهار بحران اعتماد، مشروعیت و مقبولیت، كار آمدی و مدیریت و همچنین بحران وحدت و یگانگی در جامعه است.
  آیت الله خاتمی ضمن تحسین اقدام دانشجویان متدین و حزب اللهی در 16 آذر تصریح كرد: دانشجویان متدین در این روز گل كاشتند و باید از آنها به دلیل ایستادگی شان در برابر فتنه آفرینان تقدیر كرد.
  وی همچنین با اشاره به محكوم كردن اهانت به حضرت امام از سوی برخی سران فتنه اظهار داشت: گرچه برخی از سران فتنه این اقدام را محكوم كنند اما عملكرد آنها می گوید خودشان آتش بیار معركه هستند.
  وی با یادآوری تاكیدات بنیانگذار كبیر انقلاب مبنی بر ضرورت پشتیبانی از ولی فقیه از برخی اقدامات انتقاد كرد و گفت: شما بعد از انتخابات كم با ولایت فقیه مخالفت كرده و علیه نظام بیانیه داده اید؟
  وی ولایت فقیه را متن صریح قانون دانست و گفت: شما در مقابل این قانون ایستاده اید.
  آیت الله خاتمی با بیان اینكه سران فتنه ضد ولایت فقیه هستند افزود: اخیرا یكی از سران فتنه گفته است ما باید منتقد باشیم و مخالف معرفی نشویم حرف من این است كه شما ضد ولایت فقیه هستید.
  استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: ما اطلاع داریم شما در انتخابات گفته اید باید كمر آقا را بشكنیم ، سران فتنه گفته اند رهبری را باید از تخت به زیر بكشیم با این سخنان باز هم می گویید ما منتقدیم و مخالف نیستیم.
  آیت الله خاتمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینكه این افراد بنای بر ادامه فتنه دارند خاطر نشان كرد: اینها همان جماعتی هستند كه می گفتند علیه خدا هم می شود تظاهرات كرد و به امامان معصوم هم می شود اعتراض كرد اینها همان افرادی هستند كه در سال 79 كه یك شخص گفت باید افكار امام را به موزه تاریخ برد سكوت كرده و از این عنصر فاسد حمایت كردند.
  امام جمعه موقت تهران با بیان اینكه ما این مسائل را مقطعی و لحظه ای نمی بینیم تصریح كرد: از همه این مسائل بدتر این است كه یك نفر روحانی كه ادعای های بزرگی هم دارد می گوید اینها خودشان می آیند عكس امام را آتش می زنند یا روحانی دیگری كه می گوید این تصاویر و فیلم ها مونتاژ است.
  آیت الله خاتمی تاكید كرد: دنیا این تصاویر را نشان داده است و هواداران شما همان هایی كه چتر حمایت برایشان درست كردید عكس امام را به آتش كشیدند چرا از واقعیات فرار كرده و آنرا انكار می كنید وقت فرار كردن گذشته و فایده ندارد.
  استاد درس خارج حوزه علمیه قم با اشاره به اینكه در حال حاضر بحث انتخابات و فرد پیروز در این رقابت مطرح نیست، بلكه قصه قصه انقلاب و ضد انقلاب است یاد آور شد: این افراد بنای بر ادامه فتنه دارند و می خواهند در 27 آذر هم فتنه كنند.
  وی اضافه كرد: این افراد با استفاده از ماه محرم و صفر می خواهند چهره ضد مقدسات خود را مقدس جلوه دهند و باید در این خصوص هوشیار بود.
  آیت الله خاتمی با اشاره به سابقه این افراد گفت: شما كسانی هستید كه یكی از شماها عملكرد یزید را توجیه كرد، جریان شما زیارت وارث را با جامعه مدنی سازگار ندانست اما شما موضع نگرفتید، همچنین جریان شما گفت كه جوان خوب امروزی جوانی است كه در پی لذت دنیا باشد نه شهادت طلبی.
  وی با اشاره به حمایت برخی دولت های غربی از فتنه و اغتشاشات در كشور یاد آور شد: اوباما رییس جمهور آمریكا در جریان جایزه نوبل به صراحت از فرقه موسوی حمایت كرد و قبلا نیز حمایت خود را اعلام كرده بود.
  وی گفت: افرادی كه ابهام دارند در چه چیزی ابهام دارند، این جریان جریانی است كه از بیگانگان آب می خورد.
  آیت الله خاتمی با اشاره به اظهار نظر نتانیاهو مبنی بر اینكه مخالفان در ایران سرمایه نظام صهیونیستی هستند تاكید كرد: حمایت آمریكا، انگلیس فرانسه و دیگر دوول غربی از اغتشاشات و حوادث 16 آذر كاملا روشن است.
  استاد درس خارج حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به رسالت سنگین طلاب و روحانیون خواستار تبیین مسائل جاری كشور از سوی آنان در ماه مبارك شد و گفت: روحانیون باید در این ماه مسائل را برای مردم كاملا روشن و تبیین كنند.
  وی با اشاره به جمله معروف كل ارض كربلا و كل یوم عاشورا گفت: این گر چه روایت نیست اما روح همه زیارت ها است.
  آیت الله خاتمی با بیان اینكه سنگر تخریب نظام سنگر یزیدیان است تاكید كرد: از شما سربازان امام زمان انتظار می رود اجازه ندهید این نظام كه با زحمات متعدد و خون جگر به دست آمده است عده ای بخواهند با اساس آن بازی كنند.
  آیت الله خاتمی با تاكید بر اینكه انقلاب اسلامی تا ظهور حضرت ولی عصر (عج) پا برجاست تصریح كرد: زمستان تمام می شود اما روسیاهی آن برای زغال باقی خواهد ماند.

  درباره وبلاگ

  افرادی كه حاضر نیستند قانون و رأی اكثریت را قبول كنند و نقطه قوتی همچون انتخابات افتخارآفرین چهل میلیونی را تبدیل به نقطه ضعف می‌كنند صلاحیت حضور در چارچوب نظام اسلامی را از دست می‌دهند كه از دست داده‌اند.

  بیانات مقام معظم رهبری در جمع اعضای مجلس خبرگان
  6 اسفند 88
  مدیر وبلاگ: سجاد

  آخرین پست ها

  جستجو

  نویسندگان